do góry
ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Dzienny Dom „Senior+” otwiera podwoje

15 Październik 2018
kategoria:
Aktualności
 

W sobotę 13 października, dokonano oficjalnego otwarcia nowej powiatowej placówki opiekuńczej, dedykowanej seniorom z naszego regionu. Z inicjatywy samorządu powiatowego ze Starostą Henrykiem Kiepurą i Wicestarostą Maciejem Biernackim na czele, oraz staraniem Starostwa Powiatowego,  przy ulicy Rómmla 4a, obok istniejącej przychodni, powstała  placówka oferująca osobom z całego powiatu kłobuckiego, w wieku 60 lat i więcej, nowocześnie wyposażone sale oraz pakiet usług.

Znajdą się w nim m.in.: usługi edukacyjne, kulturalne, rekreacyjne i socjalne. Nadzór nad korzystaniem z pomieszczeń i urządzeń dla osób, w wieku powyżej 60 lat, będzie sprawowany przez wykwalifikowany personel.       

W uroczystym otwarciu placówki, uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm, były minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk oraz reprezentujący gospodarzy Starosta i Wicestarosta Kłobucki, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak, radni Rady Powiatu, burmistrzowie i wójtowie z gmin w powiecie kłobuckim.