do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Dni Otwarte w Zespole Szkół w Krzepicach

09 Luty 2017
kategoria:
Aktualności

W dniach  1-2 lutego 2017r. na terenie Zespołu  Szkół w Krzepicach przebywali uczniowie okolicznych gimnazjów. Funkcję gospodarzy całego obiektu  przejęli sami uczniowie.

W tych dniach szkołę odwiedziło około 250 osób. Były to zorganizowane grupy  z Gimnazjum w Opatowie, Pankach, Lipiu, Parzymiechach, Starokrzepicach oraz Krzepicach. Gościła również Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku – Pani Joanna Kulejewska, która zwróciła przybyłej młodzieży uwagę na to, iż czeka ich jedna z ważniejszych decyzji w życiu, czyli wybór odpowiedniej szkoły i dalszego kierunku kształcenia zgodnego z zainteresowaniami.

Podczas spotkania z gimnazjalistami ofertę szkoły i warunki rekrutacji szczegółowo przedstawił dyrektor Grzegorz Mastalerz. Następnie, w towarzystwie tutejszych uczniów, zaproszona młodzież zwiedziła szkołę uczestnicząc w krótkich prezentacjach przedmiotowych, ćwiczeniach laboratoryjnych oraz pokazach prezentujących wyposażenie pracowni.  W sali fizycznej zostały przeprowadzone pokazy  z magnetyzmu  i  optyki przy użyciu profesjonalnego sprzętu, na podstawie których uczniowie samodzielnie wyciągali wnioski. W pracowni chemicznej wykonano reakcje otrzymywania wodorotlenków rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych w wodzie. Krótka lekcja geografii czy matematyki to tylko zwiastuny zajęć, jakie odbywają w murach Zespołu Szkół w Krzepicach. Zainteresowaniem gości cieszyły się energetyczne pokazy zumby w sali gimnastycznej prowadzone przez uczennice kl.IB.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z projektami realizowanymi w szkole, a także z działalnością wynikającą ze współpracy z wyższymi  uczelniami  i instytucjami naukowymi np. ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu,  które objęło opieką  naukową uczniów liceum ogólnokształcącego o rozszerzeniach z biologii i chemii. Uczniowie klasy akademickiej wraz z opiekunem opowiadali o zajęciach z wykładowcami na uczelni w Warszawie, a także na terenie tutejszej szkoły, możliwościach korzystania z zasobów uczelnianych, wiedzy i doświadczenia. Szkolni przewodnicy oprowadzając po budynku przedstawiali wszystkie aspekty działalności placówki, począwszy od rzetelnego przygotowania do matury i najlepszej zdawalności w powiecie, profesjonalnej  i doświadczonej kadry pedagogicznej, aż po ich działalność jako współgospodarzy.  Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem szkoły, bogatą ofertą edukacyjną, działalnością pozalekcyjną oraz możliwością rozwoju swoich zainteresowań, pasji i talentów. Osiągnięcia szkoły mówią same za siebie, to wspólnie wypracowany sukces uczniów i nauczycieli.

Punktem kulminacyjnym  każdego dnia było spotkanie w auli, gdzie tutejsza młodzież przygotowała dla swoich młodszych koleżanek i kolegów wiele atrakcji. Gimnazjaliści wzięli udział w konkursach i zabawach. Specjalnie na tę okazję Szkolny Samorząd Uczniowski przygotował projekcję promującą szkołę. Zaprezentowano także film z udziałem naszych absolwentów rozsianych na studiach wyższych w całej Polsce i wspominających z rozrzewnieniem niezapomniany klimat panujący w liceum oraz dziękujących za rzetelną wiedzę, która pozwoliła im zrealizować swoje marzenia o  dalszym kształceniu  i przyszłości zawodowej.

Wszyscy gimnazjaliści zostali zaproszeni do udziału  w III edycji Akademii Młodego Licealisty – AML, cieszącej się dużym powodzeniem,  której głównym celem jest wspieranie rozwoju, zdolności, zainteresowań oraz różnych kompetencji uczniów. AML to szeroka oferta cyklicznych warsztatów prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół w Krzepicach.

Miła i radosna atmosfera, która towarzyszyła w szkole podczas Dni Otwartych niwelowała napięcie gości związane z pobytem w nowej szkole. Ciepło przyjęci przez starszych kolegów i koleżanki mogli poczuć przyjazny klimat panujący tu na co dzień.

W czasie Dni Otwartych gimnazjaliści mogli przekonać się, że Zespół Szkół w Krzepicach to właściwe miejsce dla nich, bo daje solidne podwaliny wiedzy, osiąga najlepsze wyniki maturalne w powiecie, jest nowoczesną i otwartą na świat szkołą, w której można rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Młodzież, która zechciała odwiedzić Zespół Szkół w Krzepicach otrzymała informacje, że na tym terenie istnieje dobra szkoła, z tradycjami, dużymi możliwościami i przyszłością, która od kilku lat zajmuje wysokie miejsce w rankingu, a jej absolwenci studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i zawodowo stanowią znakomitą kadrę inżynierów, prawników, lekarzy. Podkreślają oni niejednokrotnie przywiązanie do tradycji i zawsze są dumni, że byli uczniami tej szkoły – to najlepsza wizytówka naszej placówki.

Z pełną ofertą edukacyjną można zapoznać się na szkolnej stronie internetowej: www.lo.krzepice.edu.pl oraz w sekretariacie szkoły.