Chór Collegium Cantorum koncertował w kościele w Truskolasach

13 Październik 2021

12 października z koncertem w drewnianym i zabytkowym kościele pw. Św. Mikołaja w Truskolasach, wystąpił Chór Filharmonii Częstochowskiej Colegium Cantorum pod batutą założyciela i dyrygenta - Janusza Siadlaka.

W pierwszym z dwóch Koncertów Historycznych na terenie powiatu, które honorowymi patronatami objęli Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wójt Gminy Wręczyca Wielkiej Tomasz Osiński i Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, a który współorganizowały samorządy Powiatu Kłobuckiego oraz gmin Wręczyca Wielka i Lipie, zebrani w kościele słuchacze, wysłuchali kilkunastu utworów w wykonaniu artystów Częstochowskiej Filharmonii. Wśród pieśni, które zachwyciły wszystkich widzów koncertu, znalazły się m.in. utwory Romualda Twardowskiego, Juliusza Łuciuka oraz Mateusza Pospieszalskiego. W przerwach między pieśniami, Juliusz Sętowski w multimedialnym wykładzie, ilustrowanym wyświetlanymi slajdami, opowiedział o historii kościoła w Truskolasach.

Dwukrotnie wywołane bisy, są najlepszą miarą oceny i wartości występu chóru.

Dodać należy, że koncert odbył się po mszy świętej odprawionej w intencji strażaków ochotników, z którą uczczono, 100 lat z górą ich działań w naszym regionie. Zaś w przedsionku kościoła, przed koncertem  wystawiono prace będące dorobkiem pleneru malarskiego "POWIAT KŁOBUCKI – OKNO NA ŚWIAT” współorganizowanego przez Powiat Kłobucki.

Kolejny koncert już dziś, 13 października o godz 18:00, w kościele parafialnym w Dankowie.