ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Bezpłatna Rehabilitacja Lecznicza dla mieszkańców

08 Listopad 2019

Na skutek inicjatywy podjętej przez Powiat Kłobucki Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku będzie realizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Realizacja w Kłobucku Programu rehabilitacji osób z chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego i mięśniowego na lata 2019-2022”.

Celem projektu będzie ułatwienie powrotu do sprawności, poprzez rehabilitację, mieszkańców Powiatu Kłobuckiego i powiatów sąsiadujących tak, aby mogli podjąć prace lub wydłużyć aktywność zawodową. Efektem będzie wdrożenie programu rehabilitacji dla osób w wieku od 50 do 59 roku życia w przypadku kobiet oraz od 50 do 64 roku życia w przypadku mężczyzn, z dysfunkcjami narządu ruchu, spowodowanymi przewlekłymi chorobami układu kostno-stawowego i mięśniowego. Projekt przewiduje objęcie wsparciem rehabilitacyjnym oraz edukacyjnym 550 osób. Wszystkie świadczenia realizowane w ramach Programu będą realizowane przez zespół specjalistów, ściśle współpracujący z lekarzem: fizjoterapeuta, dietetyk, psycholog. Program zakłada długotrwałą, kilkutygodniową współpracę, której celem jest wypracowanie odpowiednich zachowań zdrowotnych u pacjenta i ich podtrzymanie.
Wartość projektu: 985 921,25 PLN