Sport
ULKS ORIENT Kłobuck - rejestr dokonań w 2015 roku
13 Styczeń 2016
- kategoria:
- Sport
Poniżej przedstawiamy dokonania zawodników ULKS ORIENT Kłobuck w 2015 roku.
OTWARTE MISTRZOSTWA DZIAŁOSZYNA - Działoszyn
8 medali – 4 srebrne, 4 brązowe
II KŁOBUCK TAEKWON-DO CUP - Kłobuck
23 medale – 6 złotych, 5 srebrnych, 12 brązowych
I TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MP - Kłobuck
5 medali – 1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowe
MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - Świętochłowice
4 medali – 1 złoty, 2 srebrny, 1 brązowe
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW - Świętochłowice
1 medal srebrny
II TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MP - Świętochłowice
3 medale – 1 złoty, 2 brązowe
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH – Nowa Ruda Słupiec
1 medal brązowy + 7 miejsce
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - Rybnik
5 miejsce walki
5 miejsce testy siły
XXVIII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW - Kłobuck
5 miejsce ULKS Orient – walki drużynowe mężczyzn
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA TAEKWON-DO – Pietrowice
6 medali – 3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy
2 miejsce w klasyfikacji medalowej Klubów
SILESIA CUP - Częstochowa
5 medali – 1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowe
MASTERS MAZOVIA CUP - Ciechanów
2 medale brązowe
MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW STARSZYCH - Ciechanów
1 medal – srebrny
Łącznie 59 medali – 13 złotych, 17 srebrnych, 29 brązowych
Ponadto ULKS Orient zorganizował:
- II Kłobuck Taekwon-Do Cup
- I Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów
- XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów (relacja Live w internecie), których patronat sportowy objęły Mistrzyni Olimpijska w Pływaniu Otylia Jędrzejczak oraz Mistrzyni Świata Joanna Paprocka,
- „Mikołajki 2015” Kłobuck Taekwon-Do Cup
- dwa egzaminy na stopnie uczniowskie
- cztery pokazy (Lipie, Panki, Libidza, Kłobuck-Niwa)
- Rodzinne Igrzyska w ramach akcji na Orlikach
- Rodzinną Sztafetę im. Kamili Skolimowskiej w ramach Europejskiego Dnia Sportu
Inne obszary sukcesów zawodników i trenerów klubu Orient:
- Medale zdobyte w innych dyscyplinach sportu na turniejach rangi mistrzowskiej i ogólnopolskiej reprezentując barwy innych Klubów:
Mateusz Jaskuła – Judo (UKS Judo Częstochowa), Pływanie (Delfin Kłobuck), Piłka Nożna (Znicz Kłobuck),
Mateusz Głąb – MMA, Ju Jitsu (Wrox Gym Wrocław),
Paweł Telenga – Tenis Stołowy (Stowarzyszenie Nasza Szkoła Zwierzyniec I). - Zawodnicy ULKS: Weronika Sekura, Mateusz Jaskuła oraz Dominik Jaskuła regularnie brali udział w otwartych (ogólnopolskich) biegach (Bieg Zajączkowski, Bieg Krzepkich oraz Bieg Szlakiem Jana Długosza) zdobywając wiele medali.
- Trener Piotr Telenga zdał egzamin na stopień Mistrzowski II Dan. 65 osób otrzymało promocję na kolejne stopnie uczniowskie kup (kolorowe pasy). Katarzyna i Marta Meslik oraz Wojciech Łyko uzyskali najwyższy stopień uczniowski 1 kup.
- 17 osób z naszego Klubu (zawodnicy i trenerzy) otrzymały nagrody i wyróżnienia Starosty Powiatu Kłobuckiego oraz Burmistrza Krzepic.
- Nominacje w Plebiscycie Mistrzów Sportu Gazety Kłobuckiej:
- Najlepszy Klub Sportowy – ULKS Orient Kłobuck
- Sportowiec Roku – Mateusz Głąb
- Młodzieżowy Sportowiec Roku – Mateusz Jaskuła - WYGRANA