VI Krzepickie Dni Jakubowe

24 Lipiec 2017

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura na zaproszenie Burmistrza Krzepic Krystiana Kotyni   uczestniczył w sobotę 22 lipca w uroczystym otwarciu Krzepickich Dni jakubowych.

Wydarzenia z programu szóstej edycji, tej dorocznej imprezy trwały już od czwartku, a ich apogeum przypadło na sobotę i niedzielę. W trakcie Dni Jakubowych widzowie mieli okazje obejrzeć zawody sportowe, imprezy historyczne oraz koncerty muzyki sakralnej i rozrywkowej, w wykonaniu zarówno artystów lokalnych jak i spoza regionu. Mogli też uczestniczyć w zabawach, dyskotekach a w niedzielę, także w uświęconym tradycją Jarmarku Jakubowym. Starostwo Kłobuckie razem Fundacją Śląskie Centrum Chorób Serca z Zabrza zorganizowało na krzepickim rynku punkt, w którym wszyscy chętni mogli wykonać bezpłatne badania m.in.: poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu, spirometrii a także skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad lekarskich kardiologa, pielęgniarek oraz rehabilitantki z Oddziału Rehabilitacji Chorób Serca i Naczyń Śląskiego Centrum Chorób Serca.