Święto Plonów w Powiecie

30 Sierpień 2016

W miniony weekend mieszkańcy Powiatu Kłobuckiego uroczyście świętowali zakończenie zbiorów.

W Pankach i Mokrej odbyły się dożynki gminne, natomiast na terenie gminy Przystajń odbyły się dożynki parafialne (w Antonowie i Podłężu Szlacheckim).

Zgodnie z utrwalonym tradycją scenariuszem, wszystkie uroczystości rozpoczęły się mszami dziękczynnymi za tegoroczne zbiory a starostowie dożynkowi zaprezentowali i przekazali chleby wypieczone z tegorocznych ziaren.

Mieszkańcy uczestniczący w obchodach oraz zaproszeni goście, mieli okazję podziwiać piękne wieńce dożynkowe przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Po zakończeniu części oficjalnej, będącej podziękowaniem za pomyślne zakończenie wysiłku rolników, na uczestników czekały atrakcje, w tym występy śpiewaczych zespołów ludowych, place zabaw dla dzieci, koncerty oraz zabawy taneczne dla dorosłych. Wszyscy chętni mieli okazję skosztować lokalnych przysmaków i potraw serwowanych w czasie święta podsumowującego okres wytężonej pracy w gospodarstwach.

Samorząd powiatowy reprezentowali w obchodach m.in.: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wiceprzewodniczący Mieczysław Szewczyk oraz Radny Tomasz Jeziorski z Rady Powiatu.