ikonaStarostwo Powiatowe w Kłobucku prowadzi akcję gromadzenia darów dla poszkodowanych przez nawałnice na Pomorzu. Potrzebne są artykuły spożywcze o co najmniej kilkudniowym terminie spożycia, art. codziennego użytku. Więcej informacji udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kłobucku, nr tel. 34 317 36 34

Starosta na sesji Sejmiku Śląskiego

10 Kwiecień 2017

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura uczestniczył w piątek 7 kwietnia, w Katowicach, w obradach XXXIV Sesji Sejmiku.

Podczas sesji Radni wojewódzcy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego, ograniczeń w eksploatacji instalacji grzewczych i energetycznych, w których spala się paliwo. W obradach, które miały charakter bardziej uroczysty niż zazwyczaj, uczestniczył także Arcybiskup Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki, a z krótkim wykładem na temat znaczenia dla zdrowia, czystego powietrza i środowiska naturalnego, wystąpił  były minister zdrowia, poseł Marian Zembala.