ikonaStarostwo Powiatowe w Kłobucku prowadzi akcję gromadzenia darów dla poszkodowanych przez nawałnice na Pomorzu. Potrzebne są artykuły spożywcze o co najmniej kilkudniowym terminie spożycia, art. codziennego użytku. Więcej informacji udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kłobucku, nr tel. 34 317 36 34

Powiatowy Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP „JESTEM POLAKIEM - MAM KONSTYTUCJĘ”

11 Kwiecień 2017

W związku z XX-leciem uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Starostwo Powiatowe w Kłobucku organizuje Powiatowy Konkursu Wiedzy o Konstytucji RP „JESTEM POLAKIEM – MAM KONSTYTUCJĘ”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat Konstytucji RP, jej historii, prawa konstytucyjnego oraz zasad funkcjonowania organów władzy w demokracji parlamentarnej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Założeniem konkursu jest także promowanie świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej.

7  kwietnia br. o godzinie 10.00 w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Kłobuckiego odbył się pierwszy etap konkursu – eliminacje szkolne, w którym udział wzięło 86 uczniów. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 21 osób.  Finał odbędzie się 20 kwietnia br. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku. Patronat honorowy nad konkursem objął Zarząd Powiatu Kłobuckiego.