ikonaStarostwo Powiatowe w Kłobucku prowadzi akcję gromadzenia darów dla poszkodowanych przez nawałnice na Pomorzu. Potrzebne są artykuły spożywcze o co najmniej kilkudniowym terminie spożycia, art. codziennego użytku. Więcej informacji udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kłobucku, nr tel. 34 317 36 34

Podpisanie umowy w Starostwie

18 Lipiec 2017

Kolejny projekt realizowany przez Starostwo Powiatowe to „Adaptacja budynku po Zespole Szkół w Waleńczowie na całodobową placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla 14 dzieci”.

Starosta Henryk Kiepura i Członek Zarządu Krzysztof Nowak właśnie podpisali umowę z Marszałkiem Województwa na dofinansowanie tego zadania kwotą w wysokości 546 977,75 zł. Pozyskane przez Powiat środki pochodzą z funduszy Unii Europejskiej. Całkowity koszt zadania to 643 503,24 zł.

Realizację zadania zaplanowano w latach 2017 i 2018.