ikonaStarostwo Powiatowe w Kłobucku prowadzi akcję gromadzenia darów dla poszkodowanych przez nawałnice na Pomorzu. Potrzebne są artykuły spożywcze o co najmniej kilkudniowym terminie spożycia, art. codziennego użytku. Więcej informacji udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kłobucku, nr tel. 34 317 36 34

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy - Katyń 1940, Smoleńsk 2010

10 Kwiecień 2017

W Bieżeniu, w gminie Wręczyca Wielka, uroczyście odsłonięto i poświęcono w poniedziałek 10 kwietnia br. tablicę upamiętniającą zamordowanie ponad 20 000 polskich żołnierzy oraz policjantów w Katyniu, Ostaszkowie i Starobielsku w 1940 roku, a także śmierć w katastrofie samolotu w Smoleńsku, 96 przedstawicieli polskich władz z prezydentem RP na czele, duchowieństwa i Wojska Polskiego w dniu 10 kwietnia 2010 r.

Uroczystości zorganizowała szkoła i mieszkańcy Bieżenia a odsłonięcia tablicy dokonał Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.