Nowy samochód dla niepełnosprawnych

30 Listopad 2016

W Starostwie Powiatowym w Kłobucku podpisano 29 listopada br. umowę między Powiatem Kłobuckim a Śląskim Oddziałem Regionalnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Zgodnie z umową, Powiat Kłobucki przekaże dla TPD dotację w wysokości 70 tys. zł, pozyskaną przy udziale swojej jednostki organizacyjnej - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przekazywana kwota stanowi dofinansowanie do zakupu nowego samochodu do przewozu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hutce – placówki nad którą nadzór sprawuje Powiat Kłobucki a prowadzi śląskie TPD.

Ze strony Powiatu Kłobuckiego umowę podpisał Henryk Kiepura Starosta Kłobucki i Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak a TPD reprezentowali Jan Wiesiołek Prezes śląskiego oddziału oraz skarbnik Aleksandra Ulfig. W spotkaniu towarzyszącemu finalizowanie umowy uczestniczył również Wicestarosta Maciej Biernacki.