Konferencja „Sukces zaczyna się w przedszkolu - szanse i zagrożenia na starcie”

05 Grudzień 2016

W dniu 2 grudnia 2016 roku zorganizowano konferencję pod hasłem „Sukces zaczyna się w przedszkolu – szanse i zagrożenia na starcie”. Konferencja została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Kłobucku.

W ramach konferencji poruszana była sytuacja dziecka w wieku przedszkolnym we współczesnym świecie. Głównym celem było uświadomienie wagi dzieciństwa, która trwa zaledwie kilka lat, gdzie w żadnym innym okresie życia nie dokonuje się tak wiele zmian w tak krótkim czasie. Dlatego przedszkolak wymaga szczególnie starannej opieki i wyjątkowej troski, a także odpowiedniej do swych potrzeb stymulacji. To, co zadzieje się w dzieciństwie ma znaczący wpływ na to, jak będzie przebiegał rozwój dziecka w kolejnych okresach życia – aż do pełnej dorosłości. Uczestnikom konferencji przekazywano materiały informacyjno-edukacyjne w postaci broszury pt: „Sukces zaczyna się w przedszkolu”.

Konferencja adresowana była do dyrektorów przedszkoli, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz osób pracujących z małymi dziećmi.

Program obejmował następujące zagadnienia:

• Rozwój psychomotoryczny dziecka od narodzin do okresu wczesnoszkolnego – udział czynników zewnętrznych, strategie postępowania i zachowania prozdrowotne mające wpływ na rozwój dziecka” – med. Anna Krawczyk, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku
  • „Rozwój mowy małego dziecka – szanse i zagrożenia” – mgr Renata Antoniuk, surdologopeda, kierownik Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Częstochowie
  • Nowe technologie – nowy obraz dzieciństwa. Formy aktywności współczesnego dziecka w wieku przedszkolnym” – dr Ewa Nieroba, psycholog, Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kłobucku

W konferencji udział wzięli: Wicestarosta Kłobucki Maciej Biernacki, Radni Powiatowi: Zdzisława Kall, Andrzej Cer, Naczelnik Wydziału Oświaty w Kłobucku Joanna Kulejewska, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłobucku Małgorzata Orzeł.

Konferencja „Sukces zaczyna się w przedszkolu – szanse i zagrożenia na starcie” spotkała się z dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym jak ważne jest zwrócenie na uwagi, iż dzieciństwo zajmuje ważne miejsce w życiu każdego człowieka.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Sukces zaczyna się w przedszkolu - broszura.pdf 16-12-05 11:09 2.18MB pobierz plik: Sukces zaczyna się w przedszkolu - broszura.pdf