Kolejny sukces Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku!

06 Listopad 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku znalazł się na 1 miejscu urzędów pracy w województwie śląskim i 36 miejscu w kraju (na 333 oceniane urzędy) w rankingu opublikowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pomimo, że specyfika terenów wiejskich powiatu kłobuckiego utrudnia dostęp do miejsc pracy (głównie znajdujących się w miastach, których brakuje na terenie powiatu, na którym dominują małe, rodzinne firmy i jednoosobowe podmioty gospodarcze), a trudności w dostępie do komunikacji publicznej potęgują tą niekorzystną sytuację - Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku z dużym sukcesem realizuje swoją misję osiągając przy tym wysoką efektywność zatrudnieniową -  6 miejsce w kraju, oraz niską efektywność kosztową – 11.291,09 zł. PUP w Kłobucku odważnie sięgając i efektywnie wykorzystując dodatkowe środki zarówno krajowe jak i unijne na rzecz swoich klientów i przedsiębiorców został doceniony na arenie wszystkich urzędów pracy. To ogromny sukces powiatowej instytucji i bardzo wysokie miejsce.