Inauguracja Obchodów 100-lecia Niepodległości

14 Listopad 2017

W niedzielę 12 listopada br. w Kościele p.w. św. Marcina w Kłobucku odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, którą koncelebrował Jego Ekscelencja Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo.

Msza święta stanowiła pierwszą część uroczystości inaugurującej Powiatowe Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość była transmitowana przez TVP POLONIA.

W uroczystości udział wzięli m. in. przedstawiciele władz Powiatu Kłobuckiego – Radni na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Zbigniewem Pilśniakiem, Starostą Henrykiem Kiepurą, Wicestarostą Maciejem Biernackim, członkowie Zarządu Powiatu – Krzysztof Nowak, Józef Borecki i Tomasz Majchrowski. Wśród obecnych gości znaleźli się m. in.: Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, wójtowie, burmistrzowie, przedstawiciele organów społecznych i mieszkańcy.

Inauguracja Obchodów 100-lecia Niepodległości

16 listopad 2017 37 zdjęć