ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Akcja dla Ziemi

28 Kwiecień 2017

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbyła się impreza ekologiczna pn. ,,AKCJA DLA ZIEMI”. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku we współpracy z firmą KORAL, ALBA, Państwową Strażą Pożarną w Kłobucku, Nadleśnictwem Kłobuck i szkołami z terenu Kłobucka.

Światowy Dzień Ziemi jest coroczną akcją mającą na celu promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy poprzez szereg warsztatów, wykładów o treści popularnonaukowej, wystaw oraz licznych konkursów przybliżyło dzieciom i młodzieży szkolnej idee, zasady oraz aktualne problemy funkcjonowania współczesnego świata.

Imprezę rozpoczął występ Wiktorii Ladry z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku utworem ,,Pamiętajmy o ogrodach”. Powitania uczestników, zaproszonych gości oraz oficjalnego otwarcia imprezy dokonali inicjatorzy tego wydarzenia Maciej Biernacki - Wicestarosta Kłobucki, Anna Nowicka – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku oraz Magdalena Lenartowicz przedstawicielka firmy ALBA.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Burmistrz Kłobucka p. Jerzy Zakrzewski, Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku p. Tomasz Górka, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku p. Robert Ladra, Przedstawiciel Nadleśnictwa  oraz Prezes Ligii Ochrony Przyrody w Kłobucku p. Tomasz Paciepnik, przedstawiciel firmy KORAL Witold Jegielski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku p. Joanna Kulejewska oraz dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Kłobucka.

W części artystycznej zaprezentowały się przedszkola oraz  szkoły z terenu Kłobucka. Dodatkowo wszyscy chętnie uczestniczyli w pokazie tańca ZUMBA. Bardzo pouczające okazały się wykłady przedstawicieli firmy ALBA, Lasów Państwowych oraz przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie imprezy zbierana była makulatura oraz plastikowe butelki. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, gier, zabaw oraz zajęć plastycznych dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne malowanie komiksu ekologicznego oraz warsztaty o różnorodnej tematyce.

Na zakończenie imprezy przekazano drzewka dla każdej zaangażowanej placówki oświatowej.