ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

100 lat OSP Danków

02 Sierpień 2016

W minioną sobotę 30 lipca, druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dankowie, w gminie Lipie świętowali 100 rocznicę istnienia jednostki. Zebrani na uroczystości mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji oraz strażacy związani z OSP Danków a także z zaprzyjaźnionych jednostek obejrzeli przemarsz na plac, gdzie uroczyście podniesiono flagę państwową a dowódca obchodów złożył meldunek . W okolicznościowych wystąpieniach Starosta Kłobucki, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP - Henryk Kiepura oraz Wójt Gminy Lipie - Bożena Wieloch podziękowali strażakom ochotnikom za ich służbę i poświęcenie dla współmieszkańców, życzyli pomyślności osobistej oraz  zawsze szczęśliwych akcji. Starosta  w imieniu Powiatu Kłobuckiego przekazał na ręce Prezesa Jana Zmorka, list gratulacyjny dla wszystkich strażaków związanych z OSP Danków a wielu zasłużonych strażaków nagrodzono indywidualnymi odznaczeniami i listami gratulacyjnymi.